Wiedza

Problemy ze zrzuceniem wagi – poznaj przyczyny

By 29 marca 2021 10 sierpnia, 2021 No Comments
stracic-wage

Odchudzasz się, a mimo wszystko nie możesz zgubić zbędnych kilogramów? Wierzymy, że może to być źródłem irytacji i porządnie demotywować, dlatego dzisiaj przedstawimy kilka powodów, dlaczego się tak dzieje. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się znaleźć źródło problemu.

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Wielu z nas wydaje się, że żeby schudnąć wystarczy po prostu mniej jeść. Chociaż stwierdzenie to w pewien sposób rzeczywiście jest prawdziwe, ponieważ deficyt kaloryczny odgrywa tutaj bardzo ważną rolę, to koniecznie musimy pamiętać o kilku kwestiach, bez jakich uzyskanie idealnej figury nie będzie możliwe. Na sam początek wspomnijmy o jedzeniu pięciu posiłków dziennie o regularnych porach. Dlaczego jest to tak ważne? Zbyt duże przerwy pomiędzy jedzeniem sprawiają, że nasz metabolizm zwalnia i przełączamy się na tryb “oszczędzania energii”. W związku z tym warto jeść mniej, a częściej. Dodatkowo stałe pory sprawią, że nasz organizm będzie wiedział jak “dysponować” właśnie dostarczonymi kaloriami. Drugim istotnym czynnikiem jest ruch – mowa tutaj zarówno o uprawianiu sportu jak i zwykłej aktywności w ciągu dnia. To właśnie wysiłek stanowi fantastyczne rozwiązania, aby poprawić naszą przemianę materii. Problematyczne są również częste zmiany diety, co może rozregulować pewne zasady działania naszego organizmu. Nie zapominaj o piciu wody, co stanowi bardzo częsty błąd wśród osób, które starają się schudnąć – potrzebujemy dziennie około 2 litrów płynów.

Dieta odchudzająca: jak to zrobić?

Wiele osób pomimo przejścia na dietę ma problemy ze schudnięciem. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy wdrażamy określone rozwiązania na przysłowiową “własną rękę”. Sytuacją, która szczególnie często ma miejsce jest narzucenie sobie zbyt dużego reżimu, a mianowicie spożywanie zbyt małej ilości kalorii, przez co nasz organizm zaczyna je w końcu magazynować: nawet jeśli na początku szybko schudliśmy problem pojawi się zazwyczaj przy tych przysłowiowych ostatnich pięciu kilogramach. Kłopoty może nieść również zbyt duża ilość tłustego jedzenia w naszej diecie: mówimy tu nie tylko o mięsie, lecz również niektórych serach czy mleku. Jednocześnie koniecznie podkreślamy, że stawianie na jogurty czy wyroby typu “light” również nie zawsze jest słuszne: chcąc wiedzieć, że kupujemy dobre produkty po prostu czytajmy składy.

Choroby, a problemy ze zrzuceniem wagi

Koniecznie musimy również podkreślić, że problemy ze schudnięciem wiążą się nie tylko z różnymi rodzaju błędami, jakie popełniamy w związku z naszym odżywianiem, lecz mogą mieć podłoże zdrowotne. Tutaj wskazuje się między innymi choroby tarczycy – z tego względu, że to właśnie ona odpowiada za wydzielanie hormonów. Wśród kobiet częstym problemem jest także PCOS, czyli zespół policystycznych jajników. Chore na niego zmagać muszą się między innymi z nadprodukcją testosteronu. Problematycznym schorzeniem jest również hiperinsulinizm, które polega na produkowaniu przez wątrobę zbyt dużej ilości insuliny, co powoduje, chociażby zaburzenia metabolizmu. Nie powinniśmy także zapominać o chorobach psychicznych, a mianowicie depresji, której nie wolno nam bagatelizować!

Dobrze dobrana dieta odchudzająca powinna dostarczać nam potrzebnej energii, a także wszelkich niezbędnych składników odżywczych, dlatego warto jest zwrócić uwagę na catering dietetyczny, który nie tylko pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy, lecz też świetnie smakuje!