Wiedza

Jak dopasować dietę do treningów?

By 30 marca 2021 2 kwietnia, 2021 No Comments
jedzenie-a-trening

Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty dzięki treningom nie możemy zapomnieć o odpowiedniej diecie. To, co jemy przekłada się nie tylko bezpośrednio na naszą sylwetkę, lecz również wydolność w czasie ćwiczeń. Dlatego dzisiaj o dopasowaniu codziennego menu do podejmowanych przez nas aktywności fizycznych.

Dieta i treningi: efekty gwarantowane!

Powody do podjęcia ćwiczeń fizycznych mogą być naprawdę różne. Niektórzy chcą wzmocnić swoją wytrzymałość, innym zależy na przykład na zbudowaniu masy mięśniowej lub też zrzuceniu zbędnych kilogramów. Każda z tych osób wybierze inny tryb i rodzaj treningów, dlatego także powinni być na różnych dietach! Pamiętajmy, że aby uzyskać jak najlepsze efekty konieczne jest połączenie ćwiczeń ze zdrowym menu. W zależności od tego, co planujemy osiągnąć warto jest skorzystać ze wsparcia specjalistów: zarówno trenera personalnego, jak i dietetyka. Pomogą nam w sposób indywidualny ułożyć plan, który doprowadzi nas do jak najszybszego spełnienia naszych marzeń. Co bierze się szczególnie pod uwagę, kiedy dopasowuje się jadłospis do treningów? Tutaj ważna jest chociażby historia ćwiczeń, stan zdrowia czy też przyjmowana suplementacją, nasze indywidualne cechy, jak wiek czy waga i dotychczasowy styl żywienia.

Dopasowanie diety do treningów

Jeśli jednak nie chcemy skorzystać ze wsparcia dietetyka warto jest znać podstawowe zasady związane z dopasowywaniem diety do treningów. W przypadku kiedy planujemy schudnąć musimy pamiętać o zapewnieniu sobie deficytu kalorycznego. Ważne jest, aby w codziennym jadłospisie znajdowały się duże ilości warzyw oraz składniki, które zagwarantują nam białko, tłuszcze roślinne oraz węglowodany.  Sytuacja wygląda inaczej, kiedy planujemy budowę masy mięśniowej. Wtedy z parze z treningami siłowymi z obciążeniem w parze musi iść menu bogate w węglowodany złożone, na przykład ryż, kasze czy też płatki owsiane. Konieczne jest tutaj dostarczenie sobie około 20 procent kalorii więcej niż wynosi nasze standardowe zapotrzebowanie. Osoby, które planują po prostu zwiększyć swoją wytrzymałość, poprzez tak zwane treningi interwałowe muszą pamiętać między innymi o zapewnieniu sobie optymalnej ilości białka oraz glikogenu.

Catering dietetyczny: Twoja szansa na zmianę

Na jakie rozwiązanie postawić jeśli nie planujemy odwiedzić dietetyka, a nie wiemy jak samemu ułożyć jadłospis lub też po prostu nie mamy czasu na spędzanie wielu godzin dziennie w kuchni na przygotowywaniu zdrowych i zbilansowanych posiłków? Wtedy koniecznie powinniśmy postawić na sprawdzony catering dietetyczny, taki jak Pan Catering. Rozważyć warto między innymi Dietę Sport, która bogata jest w makroskładniki, jakie za zadanie mają dostarczać nam energii w czasie treningów, a także w przeciwutleniacze wpływające na kondycję. Dobrą opcja będzie także Twoje makro, gdzie sam ustalasz, ile spożywać będziesz węglowodanów, białka oraz tłuszczów!

Trening w połączeniu z dobrze dopasowaną dietą da nam naprawdę niesamowite efekty, niezależnie od tego, co chcemy osiągnąć. Dlatego warto jest skorzystać z pomocy specjalistów, takich jak Pan Catering.