Wiedza

Dlaczego warto już od najmłodszych lat skorzystać z diety?

By 25 stycznia 2021 1 lutego, 2021 No Comments
jedzenie dla dziecka

Zdrowe odżywianie jest ważne już od najmłodszych lat. Jak jednak skutecznie zadbać o to, żeby nasze pociechy jadły zdrowo i zróżnicowanie, kiedy nie zawsze mamy możliwość ich dopilnować i przygotować treściwe posiłku? Tutaj z pomocą przychodzi catering dietetyczny – dzisiaj przedstawimy, dlaczego warto jest zdecydować się na niego właśnie jako rozwiązanie dla dzieci!

Zdrowa dieta dla dzieci!

Zdrowe odżywianie bezpośrednio przekłada się na prawidłowy rozwój naszego dziecka, czy też efekty jakie osiąga w nauce, sporcie czy innych dziedzinach życia. Zapotrzebowanie kaloryczne u młodych ludzi w wieku 4-17 lat wynosi pomiędzy 1750 a 2500 kalorii dziennie, kwestia ta dokładniej uwarunkowana jest indywidualnymi czynnikami.  Co musi pojawić się w jadłospisie naszych pociech? Bez wątpienia możemy tutaj wskazać warzywa i owoce, które warto dostarczać w różnej formie: surówki, sałatki, lecz również samodzielnie przygotowane soki!  Dobrze też, aby w daniach nie brakowało białek zwierzęcych: może to być mięso, ryby lecz również jaja. Nie zapominajmy i produktach mlecznych, które za zadanie mają dbać o poziom wapnia. Świetnie sprawdzą się do tego naturalne jogurty (do których dodać możemy do smaku świeżych owoców), kefiry czy też po prostu szklanka mleka. Oczywiście koniecznie powinniśmy ograniczyć, a najlepiej całkowicie wykluczyć z diety naszych dzieci cukier: batoniki, czekoladki, drożdżówki czy inne łakocie – powinni stanowić rzadkość w ich menu i pojawiać się tylko przy konkretnych okazjach.

Czy najmłodsi mogą korzystać z diety pudełkowej

Oczywiście wszyscy wiemy, że przełożenie teorii na praktykę może być problematyczne. Często nie mamy możliwości dopilnować naszego dziecka, aby zdrowo jadło czy też przygotować dla niego zbilansowanych posiłków, w związku z czym drugie śniadanie nierzadko stanowo u dzieci drożdżówka czy inny wysoko przetworzony produkt. Jak w takim razie wyjść z tej sytuacji? Warto jest postawić na catering dietetyczny właśnie w wersji junior, gdzie dania dopasowane są do potrzeb dorastających osób, które potrzebują wiele energii do codziennego działania. Inną korzyścią wynikającą z wyboru diety pudełkowej dla dzieci jest budowanie w nich dobrych nawyków żywieniowych: dobrze jest już od najmłodszych lat pokazywać, jak istotne jest zdrowe odżywianie oraz, że tego typu posiłki mogą być naprawdę różne i smakować naprawdę fantastycznie! Pamiętajmy, że młody człowiek, który odżywia się prawidłowo jest mniej jako dorosły narażone na wszelkiego rodzaju choroby.

Dieta junior – najlepsze rozwiązanie od najmłodszych lat!

Właśnie z myślą o dzieciach dietetycy z Pan Catering opracowali specjalną opcję junior.

Poza posiłkami w zestawie znajduje się również pyszny shake mleczno-owocowy, który nie tylko świetnie smakuje, lecz również dostarcza porządną dawkę cennych elementów. Nasze dania przygotowywane są wyłącznie z wysoko wartościowych składników. Wszelkie witaminy pochodzą przede wszystkim z natury. Dodatkowo za sprawą różnorodnych przypraw możemy pochwalić się naprawdę niesamowitym aromatem potraw!

Zdrowe odżywianie ważne jest już od najmłodszych lat, dlatego warto jest zadbać o to co je nasze dziecko. W tym niewątpliwie pomoże catering dietetyczny ze smacznymi i zróżnicowanymi potrawami.