Wiedza

Jak zadbać o swoją dietę podczas wakacji?

By 9 sierpnia 2021 19 października, 2021 No Comments
jedzenie podczas wakacji

Sezon urlopowy w pełni trwa. Wielu z nas przygotowywało się miesiącami do tego, aby zaprezentować na plaży idealną sylwetkę. Co jednak gdy już jesteśmy na upragnionych wakacjach? Jak zadbać o dietę? Dzisiaj więcej o tym, zapraszamy do czytania!

Dieta podczas wakacji

Wielu z nas uważa urlop za czas, kiedy może sobie „pofolgować” i pozwolić na wszystkie żywieniowe zachcianki. Często zapominamy wtedy o diecie na rzecz pysznych ciast, pięknie wyglądających deserów, tłusto przyrządzonych dań czy też kolorowych drinków „z palemką”, co skutkuje niestety pojawieniem się dodatkowych kilogramów. Jak jednak do tego nie dopuścić? Przede wszystkim wyjdźmy od tego, że czas wakacji powinien być momentem, kiedy po prostu kontynuujemy nasze zdrowe odżywianie. Rygorystyczna dieta na kilka tygodni przed wyjazdem na pewno w końcu poskutkuje efektem jojo, dlatego warto jest zabrać się za odchudzanie wcześniej, ciesząc się zróżnicowanym jadłospisem. Wbrew temu, co nadal wielu się wydaje, zdrowe odżywianie jest naprawdę pyszne. Jakimi zasadami kierować się jednak będąc na urlopie? Przede wszystkim pamiętajmy, żeby się nie przejadać. Wybierajmy na przykład grillowane zamiast smażonego, a na deser owoce na wczasach. Do tego zamiast słodkich napojów stawiaj na wodę! Dobrze jeśli nasze dania są różnorodne, kolorowe i bogate w nieprzetworzone składniki. Oczywiście na wakacjach istotny jest też ruch. Nie muszą być to wykańczające treningi, ale dobrze jest pójść na przykład na długi spacer, zamiast cały czas leżeć na plaży!

Drobne grzechy dietetyczne w czasie urlopu

Oczywiście wiemy, że w czasie urlopu mogą się pojawić drobne żywieniowe “grzeszki” i co ważne, jeśli pozwolimy sobie na taki nie zadręczajmy się, ponieważ zjedzenie czegoś niezdrowego nie sprawi, że od razu przytyjemy! Jeśli mamy ochotę pozwólmy sobie chociażby na ciastko po obiedzie, szczególnie że w hotelowych restauracjach zazwyczaj są to małe kawałki, które nie dostarczą nam wielu zbędnych kalorii. Jeśli chodzi o lody najlepiej kupować sorbety o stosunkowo prostym składzie z jak najmniejszą ilością cukru. A co z alkoholem? Starajmy się postawić na minimum: zamiast piwa wybierzmy czerwone wino, jednocześnie nie czujmy wyrzutów sumienia, jeśli raz na jakiś czas sprawimy sobie kolorowego, pięknie wyglądającego drinka!

Catering dietetyczny na urlopie?

Jeśli planujesz wakacje w kraju naprawdę świetnym rozwiązaniem może okazać się catering dietetyczny Pan Catering, nawet jeśli na co dzień nie korzystasz tej opcji. W końcu niewielu z nas ma ochotę spędzać godziny w kuchni na przygotowaniu zdrowych i różnorodnych posiłków w czasie urlopu. Dodatkowo wskazana opcja sprawi, że nie musimy martwić się poszukiwaniem miejsca, gdzie zjemy, szczególnie że odwiedzając nowe lokalizacje często możemy trafić na restaurację, która jednak nie spełni naszych oczekiwań pod względem jakości posiłków.

Dieta w czasie wakacji? Nie musisz katować się od razu restrykcyjnym jadłospisem, ważne jest jednak aby zachować umiar i wybierać zdrowe, lecz jednocześnie smaczne posiłki!